Ross Levinsohn zwolniony po artykule wygenerowanym przez AI na łamach Sports Illustrated

Arena Group, wydawca takich tytułów jak Sports Illustrated i The Street, zwolnił dyrektora generalnego Rossa Levinsohna w związku z trwającymi kontrowersjami dotyczącymi wykorzystania sztucznej inteligencji (SI) na swojej stronie internetowej. W oświadczeniu zarządu firmy czytamy: “Dziś zarząd Arena Group Holdings, Inc. (NYSE American: AREN) spotkał się i podjął działania mające poprawić efektywność operacyjną i przychody firmy. Zarząd zakończył zatrudnienie dyrektora generalnego Rossa Levinsohna i mianował Manoja Bhargavę na stanowisko p.o. dyrektora generalnego, obie decyzje mają moc od dzisiaj.”

W oświadczeniu opublikowanym w poniedziałek na LinkedIn, Levinsohn napisał: “Po 4 i pół roku dzisiaj jest moim ostatnim dniem w firmie Arena Group.” Nie odniósł się do skandalu związanego z SI, ale stwierdził, że “firma jest dobrze ustawiona na przyszłość.”

Bhargava posiada większość udziałów w firmie Arena Group. W zeszłym tygodniu firma również zwolniła trzech najważniejszych wykonawców: dyrektora operacyjnego Andrew Krafta, prezesa mediów Roba Barretta i radcę prawnego Julie Fenster. Kraft dołączył do firmy w 2018 roku jako dyrektor generalny ds. przychodów. Barrett, weteran Hearst Newspapers i Yahoo News, został prezesem Arena Group w 2021 roku. Według dostępnych wciąż informacji o Fenster na stronie internetowej firmy, pracowała ona w grupie od stycznia 2022 roku.

Firma twierdziła, że raporty i fałszywe profile “pisarzy” z nimi związanych były licencjonowanym materiałem od zewnętrznej firmy o nazwie AdVon Commerce, która zapewniła ich, że autorami są ludzie.

Trzy tygodnie temu Levinsohn chwalił “silny” trzeci kwartał Arena Group na LinkedIn. Według strony finansowej firmy, The Street, przychody wzrosły rok do roku o 11%, a koszty operacyjne zostały obniżone o 4%.

Zanim został dyrektorem generalnym Arena Group, Levinsohn zajmował wysokie stanowiska w Yahoo, Fox Interactive i Tribune Publishing. W 2018 roku przez pięć miesięcy pełnił funkcję wydawcy Los Angeles Times. Zrezygnował po tym, jak NPR podało, że wobec niego zgłoszono dwie sprawy o molestowanie seksualne z powodu jego “braterskiego” zachowania. Śledztwo przeprowadzone przez Tribune Publishing Company, wówczas znane jako “Tronc”, oczyściło Levinsohna z zarzutów.

Levinsohn został dyrektorem generalnym Sports Illustrated w październiku 2019 roku, a dyrektorem generalnym Arena Group w sierpniu 2020 roku.

Wykorzystanie SI w mediach budzi kontrowersje wśród wydawców, w tym News Corp., właściciela New York Post i The Wall Street Journal. W lipcu Gizmodo opublikowało chronologiczną listę “Gwiezdnych wojen” wygenerowaną przez SI, która była pełna błędów. Zastępca redaktora James Whitbrook, który został poinformowany o artykule zaledwie 10 minut przed opublikowaniem, skrytykował go jako “gówno”.

Udostępnij ten artykuł
Poprzedni

Sztuczna inteligencja – Kluczowe pojęcia i definicje

Następny

Usługi tworzenia intymnych treści za pomocą AI zyskują na popularności

Czytaj również