OpenAI potwierdziło, że ChatGPT stał się “leniwy”

Czy zauważyłeś ostatnio, że ChatGPT wydaje się nieco apatyczny? To nie tylko Twoje wrażenie. OpenAI wreszcie potwierdziło to, co wielu użytkowników podejrzewało: ChatGPT rzeczywiście stał się leniwy.

Na szczęście, OpenAI bada tę kwestię. W piątek na swoim koncie na X (dawniej Twitter) ChatGPT napisał: “słyszeliśmy Wasze opinie o tym, że GPT4 stał się leniwy! Nie aktualizowaliśmy modelu od 11 listopada, i z pewnością nie było to zamierzone. Zachowanie modelu może być nieprzewidywalne, ale pracujemy nad jego poprawą.”

Ostatnio użytkownicy na subreddicie ChatGPT zgłaszali przypadki, kiedy ChatGPT dawał niezbyt satysfakcjonujące odpowiedzi, reagował tylko na niektóre z zapytań i generalnie nie był tak pomocny jak kiedyś.

OpenAI nie podzieliło się szczegółami dotyczącymi przyczyn tych niedociągnięć, ale w odpowiedzi na prośbę o więcej wyjaśnień na temat problemu, konto ChatGPT wspomniało, że może to być związane z aktualizacją z 11 listopada. “Różnice w zachowaniu modelu mogą być subtelne — tylko część poleceń może być osłabiona, a zauważenie i naprawienie tych wzorców może zająć klientom i pracownikom dużo czasu,” kontynuował post.

Mimo to, nie jest to pierwszy raz, kiedy użytkownicy narzekają na pogorszenie się ChatGPT. Skargi na “lenistwo” ChatGPT sięgają nawet sześciu miesięcy wstecz.

W lipcu OpenAI zaprzeczyło doniesieniom, że ChatGPT wydaje się “głupszy”, sugerując raczej, że użytkownicy zauważyli to bardziej, ponieważ częściej z niego korzystali. Jednak to nie powstrzymało ludzi od teoretyzowania o tym, że OpenAI ogranicza przepustowość na użytkownika, dając skrótowe odpowiedzi jako sposób na radzenie sobie z problemami związanymi z dużym ruchem.

Albo może po prostu ChatGPT potrzebuje wakacji.

Udostępnij ten artykuł
Poprzedni

Usługi tworzenia intymnych treści za pomocą AI zyskują na popularności

Następny

Snapchat+ wrzuca jeszcze więcej AI do aplikacji

Czytaj również