Google Bard to teraz Google Gemini

Nowa nazwa, nowa aplikacja.

Pożegnaj się z Google Bardi powitaj Google Gemini.

W czwartek Sundar Pichai, CEO Alphabetu i Google, ogłosił, że firma zmieni nazwę swojego modelu AI Bard na Gemini. Firma uruchomiła Gemini pod koniec zeszłego roku, nazywając go swoim “największym i najbardziej zdolnym modelem AI”, a Bard i Gemini istniały obok siebie przez pewien czas. Ale teraz cały publicznie dostępny wszechświat AI Google’a jest scalany w różne warianty Gemini.

“W grudniu, przeszliśmy istotny krok na naszej drodze, aby sprawić, że sztuczna inteligencja będzie bardziej pomocna dla wszystkich, rozpoczynając erę Gemini, ustanawiając nowy stan sztuki w szerokim zakresie tekstów, obrazów, dźwięków i testów wydajności wideo. Jednakże, Gemini ewoluuje, aby być czymś więcej niż tylko modelami. Wspiera cały ekosystem — od produktów, których miliardy ludzi używają codziennie, po interfejsy API i platformy pomagające programistom i przedsiębiorstwom w innowacjach”, napisał Pichai w poście na blogu.

Co więcej, Google łączy również funkcje Duet AI w swoim Workspace pod parasolem produktów Gemini, a Duet AI staje się teraz Gemini dla Workspace. Wreszcie, Duet AI dla Cloud również stanie się Gemini “w nadchodzących tygodniach”.

Google twierdzi, że Gemini jest teraz dostępny w 40 językach w sieci. Jest także nowa aplikacja Gemini na Androida, a także aplikacja Google na iOS. Wszystkie są darmowe, dając dostęp do podstawowej wersji Gemini, która nazywa się po prostu tak i jest oparta na modelu AI Pro 1.0.

Dla tych, którzy potrzebują więcej od swojego asystenta AI, jest Gemini Advanced, oparty na największym modelu AI Google, Ultra 1.0 (tak, nawet gdy wszystko jest konsolidowane pod jedną marką, Google nadal znajduje sposób, aby to skomplikować). Google twierdzi, że Gemini Advanced jest “o wiele bardziej zdolny w rozumieniu, wykonywaniu instrukcji, programowaniu i kreatywnej współpracy”. Aby korzystać z Gemini Advanced, trzeba się zapisać do nowego planu Google One AI Premium.

Ten plan kosztuje 20 dolarów miesięcznie w USA lub 22,99 euro miesięcznie w UE, chociaż za tę cenę dostajesz 2 TB pamięci i inne dodatkowe korzyści z planu Google One Premium.

Udostępnij ten artykuł
Poprzedni

Retro kobiety w Midjourney

Następny

Sztuczna inteligencja nie może jeszcze decydować o ubezpieczeniu zdrowotnym

Czytaj również